Remont chodnika w ciągu ulicy Długiej od skrzyżowania z ul. Śródmiejską do skrzyżowania z ul. Danielecką w Radzionkowie

Tytuł projektu: Remont chodnika w ciągu ulicy Długiej od skrzyżowania z ul. Śródmiejską do skrzyżowania z ul. Danielecką w Radzionkowie

Wnioskodawca: Grzegorz Szeremeta – Klub Radnych Inicjatywy Mieszkańców Radzionkowa

Lokalizacja projektu: chodnik w ciągu ulicy Długiej od skrzyżowania z ul. Śródmiejską do skrzyżowania z ul. Danielecką w Radzionkowie

Szacunkowy koszt projektu: 220 000 zł

Opis projektu:

Remont chodnika w ww. lokalizacji powinien obejmować po stronie istniejącego chodnika wymianę zniszczonej nawierzchni w sposób umożliwiający wydzielenie ciągu pieszo-rowerowego w ramach istniejącego ciągu. Wyremontowany w ten sposób chodnik będzie znakomitym połączeniem i kontynuacją istniejącej drogi rowerowej w ul. Unii Europejskiej oraz nowej budowanej obwodnicy łączącej ul. Unii Europejskiej z ul. Knosały wzdłuż której planowana jest również budowa chodnika. Całość połączy planowany ciąg pieszo-rowerowy z Radzionkowa do Tarnowskich Gór.

Chodnik w ciągu ulicy Długiej od skrzyżowania z ul. Śródmiejską do skrzyżowania z ul. Danielecką w Radzionkowie zagraża bezpieczeństwu poruszających się po nim osób. Dziury oraz zaniedbany stan chodnika w centrum miasta jest niechlubną wizytówką powiatu. Chodnik ten wykorzystywany jako główna arteria piesza łącząca ścisłe centrum z obiektami handlowymi, dojściem do istniejącej zabudowy jednorodzinnej oraz z osiedlem mieszkaniowym, a w odwrotnym kierunku stanowi komunikację dzieci i młodzieży z placówkami oświatowymi. Na chodniku wielokrotnie dochodziło do wypadków z udziałem pieszych, którzy z uwagi na nierówności potykali się i przewracali.

Ciąg pieszo-rowerowy służyć będzie wszystkim mieszkańcom Radzionkowa oraz odwiedzających miasto mieszkańcom powiatu, doskonale połączy rowerowo istniejące ścieżki/ciągi rowerowe oaz przyczyni się do skomunikowania rowerowo Radzionkowa z Tarnowskimi Górami.

Umiejętności

Opublikowano w dniu

5 września 2019