Nowy i bezpieczny chodnik wiodący nad zalew w Pniowcu

Tytuł projektu: Nowy i bezpieczny chodnik wiodący nad zalew w Pniowcu

Wnioskodawca: Monika Siwy – Rada Dzielnicy Pniowiec

Lokalizacja projektu: Tarnowskie Góry – Pniowiec

Szacunkowy koszt projektu: 220 000 zł

Opis projektu:

Projekt zakłada remont istniejącego chodnika wzdłuż ulicy Armii Krajowej na odcinku 950 metrów bieżących. Remont obejmowałby wymianę krawężników i wykonanie nowej nawierzchni chodnika z kostki brukowej chodnikowej lub innej. Chodnik znajduje się przy głównej i jedynej drodze wiodącej ze Strzybnicy do Pniowca. Obecnie istniejący chodnik jest w bardzo złym stanie, w niektórych miejscach wręcz niebezpieczny. Zagospodarowanie tego odcinka doda również walorów estetycznych naszej okolicy.

Pniowiec to północna dzielnica Tarnowskich Gór oddalona o około 8 km od centrum miasta, położona w kompleksie lasów, a przy tym znajduje się jezioro tzw. Zalew. Szczególnie obszary nad jeziorem, to niezwykle malowniczy zakątek otoczony lasami, wyborne miejsce dla grzybiarzy oraz siedziba Polskiego Związku Wędkarskiego – koła nr 72 Zamet, który organizuje różnego rodzaju zawody wędkarskie o charakterze ogólnopolskim i międzynarodowym. W lesie przy drodze na Pniowiec można znaleźć pomnik ustawiony ku pamięci rozstrzelanych harcerzy i powstańców śląskich w pierwszych dniach II wojny światowej.

Niestety obecnie zdegradowany chodnik nie zachęca do spacerowania w terenie o sporej powierzchni zielonej i korzystania z wyżej opisanych atrakcji.

Wyremontowany chodnik poprawi komfort i zwiększy bezpieczeństwo pieszych. Z chodnika korzysta wiele osób: matki z małymi dziećmi, osoby starsze, niepełnosprawne, a nawet osoby poruszające się na wózkach inwalidzkich. Chodnik jest również wykorzystywany przez sportowców z Klubu Sportowego UNIA Strzybnica – sekcja Nordic Wolking oraz uczniów ze Szkoły Podstawowej z oddziałami integracyjnymi nr 13 w Tarnowskich Górach.

Umiejętności

Opublikowano w dniu

5 września 2019